Refraktometr akce

Kód: REFRAKTOMETR
Tip Dotace EU
Neohodnoceno
1 190 Kč 1 190 Kč / 1 ks
Skladem

Refraktometr - optický přístroj k určení obsahu vody v medu. Je vybavený velkou dobře čitelnou stupnicí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Refraktometrem měříme průměrné množství vody v medu. Refraktometr i med, který se bude měřit, by měl mít teplotu přibližně 20°C. Při používání přístroje byste jej měli držet v horizontální poloze.

Zvedněte průhledné víčko a med umístěte na modrý povrch hranolu tak, aby byl celý pokrytý medem. Nezapomeňte promíchat nádobu s medem předtím, než odeberete vzorek, aby hodnota nebyla chybná, protože vzorek se odebírá z vrchní vrstvy v nádobě. Při aplikaci medu nepoužívejte ostré předměty, můžete tak poškodit nebo poškrábat hranol. Ihned sklopte víčko a nyní můžete změřit hodnotu, tam kde přímka protíná stupnici mezi tmavou a světlou částí v zorném poli. Na pravé stupnici přečtete % vody v medu. Poté co jsme změřili hodnotu je důležité, abyste očistili hranol a víčko hranolu vlažnou vodou, protože se přístroj může poškodit, pokud by tam ještě zůstal zbytek medu. Kalibrace refraktometru Pozor! Kalibraci běžně není potřeba vykonávat - buďte vždy opatrní.

Kalibrace: Kalibrační roztok+hranol nejsou součástí refraktometru. Pokud se přece jenom rozhodnete pro kalibraci postupujte následujícím způsobem: Očistěte modrý povrch hranolu refraktometru nejlépe destilovanou vodu a optickým hadříkem. Otevřete víčko na refraktometru a po celou dobu ho mějte otevřené.Pipetou kápněte 1 kapku kalibračního roztoku(pokud je součástí ,tak se dodává v malé hnědé flaštičce) na modrý hranol refraktometru (přibližně do středu).Pak jemně položte malý hranol ( pokud se dodává je zabalen do papíru) na modrý povrch refraktometru na kapku kalibračního roztoku – přibližně do středu,aby se kapka roztoku pod ním rovnoměrně rozplynula bez jakýkoliv suchých míst nebo bublin.Sklíčko refraktometru ponechte stále otevřené. Počkejte cca 30 sekund. Nyní byste měli vidět přímku, mezi světlou a tmavou částí,která protíná stupnici v bodě (Brix 78,8). Pokud tomu tak není,podle potřeby seřiďte opatrně vyrovnávacím šroubem za pomocí šroubováčku přímku na tento bod.

Refraktometr má systémATC – automatickou teplotní kompenzaci ,není tedy potřebné přístroj znovu kalibrovat,když dojde ke změně teploty mezi 10-30st.C

Specifikace: Rozsah 13 až 25%Brix Rozlišení 0,1% Rozměry: RF10: 168x32x32mm hmotnost 91g

 

 Na toto zboží můžete uplatnit EU dotaci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Potřeby pro práci s medem
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg